Według zapisów zawartych w Regulaminie Studiów osoby z niepełnosprawnością mają prawo do ubiegania się o Indywidualną Organizację Studiów oraz dostosowania procesu kształcenia do potrzeb. Do przykładów wsparcia studentów z niepełnosprawnościami zaliczyć można dostępność tłumacza języka migowego, czy wypożyczenia sprzętu specjalistycznego. Studenci zagraniczni mogą korzystać z szerokiej oferty wsparcia ułatwiającej im adaptację w Uczelni. Organizowane są spotkania z nauczycielami akademickimi, pracownikami administracyjnymi i studentami, mające na celu zapoznanie studentów ze środowiskiem akademickim. wynikających z indywidualnej sytuacji studenta
Uczelnia tworzy studentom warunki do uczestniczenia w programach mobilnościowych, w tym w programie Erasmus+. Studenci Uczelni mogą liczyć na wsparcie pracowników administracyjnych podczas rekrutacji do programu.
W Uczelni funkcjonują koła naukowe, w ramach których mogą zrzeszać się studenci chcący pogłębić wiedzę w obszarach związanych z podjętym kierunkiem studiów oraz rozwijać się naukowo. Studenci zachęcani są do wyjazdów na konferencje. Wsparciem merytorycznym służą im nauczyciele akademiccy, którzy przybliżają zasady pracy naukowej i pełnią rolę mentorów.
W Uczelni funkcjonuje Akademicki Związek Sportowy, w ramach którego studenci mogą brać udział w różnorodnej aktywności fizycznej. Ponadto co roku organizowany jest Bieg Mostami Bydgoszczy.
W Uczelni działa Biuro Karier, które odpowiada za organizację wykładów, prelekcji i warsztatów mających na celu poszerzenie kompetencji studentów i zwiększenie ich atrakcyjności na rynku pracy. Ponadto, w Uczelni zorganizowano Ogólnopolski Tydzień Kariery, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości; Targi Pracy Offerty.
Wprowadzona została wewnętrzna polityka antymobbingowa i antydyskryminacyjna.
Uczelnia zapewnia studentom wsparcie psychologiczne w sytuacjach trudnych i kryzysowych.