Dziekan powołuje wydziałowego opiekuna osób niepełnosprawnych, którego zadaniem jest konsultowanie z niepełnosprawnymi studentami rozwiązań dostosowujących organizację studiów i warunki odbywania studiów do rodzaju ich niepełnosprawności. Według zapisów zawartych w Regulaminie Studiów osoby z niepełnosprawnością mają prawo do: wydłużenia czasu egzaminów, maksymalnie o 50%, zamiany pisemnej formy egzaminu na formę ustną lub odwrotnie, przesunięcia terminu egzaminu, jeśli w związku ze specyfiką niepełnosprawności student nie może przystąpić do egzaminu w wyznaczonym czasie.
Studenci mogą korzystać z oferty wymian zagranicznych. W Uczelni powołano Biuro Współpracy Międzynarodowej, zajmujące się koordynacją wyjazdów zagranicznych studentów.
W siedzibie Uczelni organizowane są krajowe i międzynarodowe konferencje naukowe, w których mogą brać aktywny i bierny udział studenci. Na Uczelni działają również filologiczne i budowlane koło naukowe, które umożliwiają studentom budowanie warsztatu badawczego pod okiem opiekunów merytorycznych.
Uczelnia umożliwia studentom nieodpłatne korzystanie z siłowni znajdującej się na jej terenie
Uczelnia zaprasza do współpracy interesariuszy z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni. Na stronie internetowej Uczelni zamieszczono informację o proponowanym zakresie udziału pracodawców w kształceniu studentów Uczelni i przygotowaniu ich do wejścia na rynek pracy.
W Uczelni powołano funkcję pełnomocnika ds. studenckich, którego zadaniem jest koordynowanie działań wpływających na bezpieczeństwo studentów Uczelni.
W Uczelni funkcjonuje system wsparcia psychologicznego oraz możliwość umówienia się na konsultację z psychologiem i/lub pedagogiem.