Akademia Pedagogiki Specjalnej zapewnia osobom uprawnionym możliwość korzystania z pomocy tłumacza języka migowego oraz wsparcie Pełnomocnika Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Studenci mają możliwość skorzystania z następujących form wsparcia: tłumacze języka migowego na zajęciach dydaktycznych, lektoraty z języków obcych dla studentów z wadą wzroku lub słuchu, transport specjalistyczny, specjalne zajęcia komputerowe dla osób niewidomych i słabo widzących i inne.
Uczelnia uczestniczy w programie Erasmus+. W sprawach organizacyjnych studenci mogą zwracać się do Koordynatora Programu z ramienia Uczelni.
W Uczelni działają koła naukowe, których opiekunami są nauczyciele akademiccy zatrudnieni w APS. Do kół tych należą między innymi Koło Naukowe Miłośników Sztuki, Koło Naukowe Arteterapii.
Studenci APS mogą zrzeszać się w ramach sekcji Akademickiego Związku Sportowego.
W Uczelni powołano Studenckie Biuro Karier, w ramach którego studenci mogą skorzystać z doradztwa świadczonego przez Doradczynię ds. Karier Studenckich.
W Uczelni orpacowano procedurę oraz wydano zarządzenie w sprawie zasad przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. W przypadku sytuacji spornych i konfliktowych możliwe jest powołanie mediatora oraz powierzenie sprawy Komisji ds. Przeciwdziałania Mobbingowi i Dyskryminacji.
Funkcjonująca przy Uczelni poradnia udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej studentkom i studentom wszystkich kierunków studiów stacjonarnych, zaocznych i podyplomowych w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.