Studenci Uczelni mogą ubiegać się o przyznanie Indywidualnej Organizacji Studiów. Może ona polegać na zmniejszeniu liczby zajęć realizowanych w danym semestrze oraz modyfikacji zasad zaliczeń w zależności od stopnia niepełnosprawności. W Uczelni odbywają się szkolenia pracowników uczelni w tematyce związanej z nauczaniem osób z niepełnosprawnościami. Nauczyciele akademiccy zostali również przeszkoleni z zakresu przygotowywania alternatywnych form materiałów dydaktycznych. Szkolenia organizowane są we współpracy z PFRON.
W Uczelni funkcjonuje Biuro Współpracy Międzynarodowej, które odpowiada za koordynowanie aspektów związanych z mobilnością studencką, a także promocję wyjazdów zagranicznych. Uczelnia uczestniczy w programie Erasmus+ proponując studentom wyjazdy do 36 uczelni partnerskich.
Studentom proponowane są dofinansowania na cel wzięcia udziału w konferencjach naukowych, są oni również zapraszani do udziału w projektach prowadzonych przez nauczycieli zatrudnionych w Uczelni.
Studenci mają możliwość zrzeszania się w ramach sekcji Akademickiego Związku Sportowego oraz zachęcani są do brania udziału w rywalizacjach sportowych na poziomie międzyuczelnianym i krajowym.
W Uczelni funkcjonuje Biuro Karier, którego zadaniem jest wsparcie studentów w procesie wchodzenia na rynek pracy. Pracownicy Biura Karier organizują spotkania podczas których odbywają się prezentacje firm zainteresowanych zatrudnianiem absolwentów Uczelni.
W PJATK studenci mogą skorzystać z oferty poradnictwa psychologicznego. Konsultacje odbywają się za pośrednictwem platformy internetowej, osobiście na Uczelni lub w formie konsultacji telefonicznej.