W regulaminie studiów Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie uwzględniono możliwość zastosowania szeregu rozwiązań mających na celu adaptację procesu kształcenia do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Należą do nich między innymi rozłożenie sesji egzaminacyjnej w czasie, wydłużenie czasu trwania egzaminu, modyfikacja formy egzaminu, możliwość uzyskania zezwolenia na nagrywanie wykładów oraz zwiększenie liczby dopuszczalnych nieobecności na zajęciach. Uczelnia Techniczno-Handlowa deklaruje, że stwarza studentom z niepełnosprawnością jak również studentom przewlekle chorym warunki do pełnego udziału w procesie kształcenia. Studenci uczelni korzystać mogą ze wsparcia asystentów. Asystentem może być student Uczelni, a w szczególnych przypadkach, na umotywowany wniosek studenta, inna osoba.
Studenci Uczelni mają możliwość wzięcia udziału w stażach, praktykach i wyjazdach w ramach programu Erasmus +. Ponadto Uczelnia tworzy warunki do mobilności wirtualnej poprzez umożliwienie uczestnictwa w zdalnych zajęciach organizowanych przez uczelnie partnerskie. Studenci mogą liczyć na pomoc koordynatora w zakresie organizacji wyjazdu.
Studenci zachęcani są do tworzenia prac badawczych oraz przygotowywania referatów do zaprezentowania podczas międzynarodowych konferencje naukowe w Polsce i za granicą.
Studenci uczestniczyć mogą w dodatkowych zajęciach sekcji sportowych, w tym sekcji siatkówki.
Akademickie Biuro Karier realizuje projekt „Aktywnie buduj kompetencje z UTH”, którego celem jest podnoszenie kompetencji studentów poprzez zapewnienie wsparcia w zakresie poradnictwa zawodowego, zakładania własnej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorczości.
Studentom Uczelni zagwarantowane zostało psychologiczne specjalistyczne wsparcie we współpracy z Centrum Terapii Dialog.