Dziekan może na wniosek studenta będącego osobą niepełnosprawną wyznaczyć dla niego opiekuna wydziałowego, którego zadaniem będzie określanie i przedstawianie Dziekanowi szczególnych potrzeb studenta w zakresie organizacji i realizacji procesu dydaktycznego, w tym dostosowaniu warunków odbywania studiów do rodzaju i stopnia niepełnosprawności. W Uczelni funkcjonuje Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz powołano funkcję pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych. Zadaniem tych podmiotów jest inicjowanie działań mających na celu stworzenie studentom warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia oraz prowadzenie działań ukierunkowanych na likwidację barier uniemożliwiających osobom niepełnosprawnym kształcenie, a także udział w życiu społeczności akademickiej.
Studenci Uczelni mają możliwość wyjazdu na studia, staże naukowe oraz praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus +, a także brania udziału w międzynarodowych konferencjach. Uczelnia zaprasza studentów do korzystania z wykładów wizytujących pracowników naukowych z zagranicznych Uczelni co stwarza warunki do rozwoju mobilności i współpracy międzynarodowej.
Studenci są aktywizowani do podejmowania działalności naukowej i badawczej. Przykładowe koła naukowe działające na Uczelni to Koło Naukowe Princeps. Studenci zachęcani są do przygotowywania wystąpień konferencyjnych oraz tworzenia wydarzeń promujących działalność naukową.
Studenci Uczelni mogą udzielać się w różnych sekcjach sportowych. Ponadto, Uczelnia jest współorganizatorem turniejów, w tym Turnieju Siatkówki organizowanego przez Koło Naukowe Prawa Medycznego "Respirator" oraz Parlament Studentów
W Uczelni funkcjonuje Akademickie Biuro Karier. Studenci mają możliwość wzięcia udziału w konsultacjach on-line z zakresu budowania CV, poszukiwania pracy, praktyk oraz stażu.
W Uczelni wdrożono Regulamin przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Wsparcie dla studentów w zakresie prowadzenia działań profilaktycznych w aspekcie przeciwdziałania dyskryminacji stanowi Samorząd Studencki WSAiB.