Regulamin studiów przewiduje możliwość uzyskania Indywidualnej Organizacji Studiów przez studentów z niepełnosprawnością. W Uczelni przyznawane jest rownież stypendium dla osób z niepełnosprawnościami. Za koordynowanie działań z zakresu likwidacji barier architektonicznych oraz reprezentowanie studentów z niepełnosprawnościami przed władzami Uczelni odpowiada pełnomocnik do spraw studentów z niepełnosprawnościami. W Uczelni realizowane są działania w ramach projektu WSZiB uczelnią dostępną – likwidacja barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym”, którego celem jest zwiększenie dostępności WSZIB poprzez realizację ścieżki MIDI – stworzenie uczelni dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez realizację zadań w obszarach: zmian architektonicznych, modernizacji procesu kształcenia, poprawy świadomości kadry zarządzającej, dydaktycznej oraz administracyjnej z zakresu potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Uczelnia promuje udział studentów w programie Erasmus + - studenci wyjeżdżający w ramach programu Erasmus+ są zwolnieni z opłat czesnego przez okres przebywania w Uczelni Partnerskiej.
W Uczelni funkcjonują koła naukowe właściwe dla studentów poszczególnych oferowanych przez jednostkę kierunków, w tym Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Koło Naukowe Zarządzania Finansami. Studenci zaangażowani w prace koła mogą liczyćna wsparcie merytoryczne nauczyciela akademickiego pełniącego funkcję jego opiekuna.
Działające w Uczelni Biuro Promocji i Przedsiębiorczości ma za zadanie wspierać studentów Uczelni w zakresie wyboru drogi zawodowej.
Na Uczelni wprowadzono procedurę przeciwdziałania dyskryminacji. Ponadto w Uczelni powołano Pełnomocnika ds. Równego Traktowania.
Uczelnia oferuje możliwość spotkania z psychologiem, który zapewnia studentom wsparcie w przypadku stresu, znalezienia się w sytuacji kryzysowej, depresji, poczucia izolacji.