W regulaminie studiów zagwarantowano studentom z niepełnosprawnościami mają możliwość ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych ze środków otrzymanych na ten cel przez Uczelnię z budżetu państwa a także ubiegania się o przyznanie indywidualnej organizacji studiów. Studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać z pomocy asystenta dydaktycznego, zezwolenia na większą liczbę absencji, zmiany formy zaliczenia i egzaminu.
Uczelnia wspiera międzynarodową mobilność studentów, w tym program Erasmus + oraz możliwość brania udziału w konkursach międzynarodowych, np. w organizowanym przez CFA Society Poland konkursie dla studentów CFA Institute Research Challenge. W Uczelni organizowane są także konferencje i seminaria z udziałem gości zagranicznych.
Uczelnia przekazuje środki finansowe na działalność kół naukowych. Studenci zaangażowani w działalność naukową mogą liczyć na indywidualne wsparcie nauczycieli akademickich.
Studenci Uczelni osiągający sukcesy w rywalizacjach sportowych i reprezentujący w ten sposób Uczelnię mają możliwość ubiegania się o Indywidualną Organizację Studiów. Zaplecze sportowe Uczelni dostępne dla wszystkich chętnych studentów.
W Uczelni organizowane są spotkania i wykłady gościnne z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego. Ponadto w Uczelni organizowane są Targi Pracy JobSpot i JobDay.
W Uczelni został wypracowany szereg procedur, które należy podjąć w przypadku pojawienia się sytuacji konfliktowych. W Uczelni podejmowane są działania profilaktyczne mające na celu przeciwdziałanie jakimkolwiek przejawom przemocy i dyskryminacji.
Studenci AFiB Vistula mają możliwość skorzystania z pomocy psychoterapeuty.