Za organizacje wsparcia odpowiadaja bezpośrednio władze jednostek organizacyjnych. W przypadku studentów z niepełnosprawnościami, organy Uczelni zobowiązane są, zgodnie z Regulaminem studiów, do podejmowania działań zmierzających do zapewnienia równych szans realizacji planu studiów i programu studiów w tym do indywidualnej organizacji studiów oraz dedykowanego wsparcia finansowego w postacji stupendium dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z danymi Polskiej Komisji Akredytacyjnej budynki dydaktyczne pozbawione są barier architektonicznych.
Możliwość wymiany międzynarodowej gwarantuje podpisana przez Uczelnię Karta Erasmusa dla szkolnictwa oraz program Erasmus+. Studenci moga równiez skorzystać z warsztatów z wykładowcami z partnerskich uczelni odbywających się w języku angielskim.
Uwzględnione są zróżnicowane formy wsparcia w zakresie przygotowania do prowadzenia lub udziału w działalności naukowej. Zaangażowanie artystów i twórców filmowych, do włączania studentów w realizację swoich projektów. Uczelnia również organizacyjnie i finansowow wspiera działalaność naukowa studentów.
W ramach wsparcia w wejściu na rynek pracy na uczelni działa Biuro Karier Szkoły Filmowej w Łodzi oderujące doradctwo zawodowe.
W uczelni dostępna jest Procedura przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, w ramach której działa Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna(w jej skład wchodzi przedstawiciel studentów), a także są podejmowane działania informacyjne i szkolenia dla studentów oraz pedagogów. Wszelkie przypadki mobbingu i dyskryminacji można zgłaszać poprzez skrzynkę mailową “Bezpieczni” z zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa sygnalisty.
Osoby studiujące mogą korzystać ze wsparcia dwóch psychoterapeutów oraz coacha od sytuacji kryzysowych.