Za organizacje wsparcia odpowiadaja bezpośrednio władze jednostek organizacyjnych. Studenci mogą ubiegać się o stypendium dla osób z niepełnosprawnościami. Studenci z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą ubiegać się o indywidualną organizację studiów (IOS). Na podstawie otrzymanej zgody na IOS możliwa jest zmiana warunków uczestnictwa w zajęciach oraz zmiana sposobu zaliczenia przedmiotów. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://www.amuz.lodz.pl/pl/akademia/o-nas/deklaracja-dostepnosci-cyfrowej.
Studenci mogą skorzystać z oferty programu Erasmus+. W ramach uczelni wykładowcy prowadzą dla cudzoziemców zajęcia w języku angielskim, głównie w ramach programu ERASMUS +, a także dla obcokrajowców studiujących w języku angielskim. Poza programami wymian akademickich, studenci i pedagodzy biorą udział w wielu inicjatywach międzynarodowych takich jak: konkursy, konferencje, warsztaty, kursy mistrzowskie, seminaria, koncerty.
Studenci zachęcani są do działalaności naukowej tj.: konferencje, czy warsztaty. We wszystkich pozaprogramowych inicjatywach studenci wspierani są merytoryczne przez odpowiedzialnych za projekty pracowników kierunku. Studenci mogą liczyć również na opiekę naukową w rozwoju artystycznym poprzez udział zarówno w koncertach, warsztatach, jak i tworzeniu publikacji oraz podczas udziału, a także współtworzeniu różnego rodzaju inicjatyw, wybiegających poza program kształcenia.
Studenci mogą skorzystać z oferty Biura Karier. Biuro zajmuje się przede wszystkim informowaniem o inicjatywach kierowanych do studentów, takich jak kursy, warsztaty, szkolenia, czy konkursy. Biuro Karier zajmuje się także współpracą zpracodawcami, przekazując społeczności informację o przesłuchaniach iofertach pracy. Biuro, na swojej stronie internetowej udostępnia też wzory różnorodnych dokumentów koniecznych do przyszłej pracy zawodowej.
Uczelnia realizuje załozenia polityki bezpieczeństwa poprzez działania Pełnomocnika Rektora ds. równego traktowania oraz Komisji ds. Równego traktowania. Ich rolą jest przeciwdziałanie różnego rodzaju dyskryminacji, a także informowanie studentów oobowiązujących na Akademii procedurach pomocnych w rozwiązywaniu wyżej wymienionych kwestii. Treść “Procedury przeciwdziałania dyskryminacji, molestowaniu seksualnemu, mobbingowi oraz stalkingowi” jest ogólnodostępna na stronie internetowej Uczelni.
Uczelnia oferuje wsparcie psychologiczne w zakresie m.in. rozwiązywania sytuacji kryzysowych, radzenia sobie ze stresem, budowania samooceny, motywacji do działania, pomocy psychologicznej w przygotowaniu do wystąpień publicznych.