Osobą odpowiedzialną za koordynowanie kształcenia osób z niepełnosprawnościami jest Pełnomocnika Rektora ds. Osób z niepełnosprawnościami. Studenci z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o Indywidualną Organizację Studiów oraz stypendium dla osób niepełnosprawnych. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://www.asp.lodz.pl/index.php/pl/dostepnosc.
Studenci mogą realizować działania w zakresie mobilności poprzez uczestnictwo w programie mobilności edukacyjnej Erasmus+. W ramach jednostek dydaktycznych powoływany jest Koordynator ds. wymiany międzynarodowej. Do zadań koordynatora należy: organizowanie spotkań informacyjnych dla studentów zainteresowanych wymianą międzynarodową, pomoc w wyborze odpowiednich kierunków studiów w uczelniach partnerskich oraz współorganizowanie wystaw – prezentacji dorobku i osiągnięć studentów powracających z pobytów edukacyjnych programu Erasmus+.
Studenci rozwijaja swoje kompetencje naukowe w ramach działalaności kół naukowych. Koła mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony Akademii, korzystając ze środków z budżetu Uczelni. Koła mogą także otrzymać wsparcie w postaci dostępu do potrzebnej infrastruktury. Członkowie kół uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, plenerach, sympozjach oraz wystawach.
Biuro Karier ASP oferuje studentom udział w różnorodnych szkoleniach, a także pomaga w znalezieniu stażów i praktyk oraz informuje o ofertach pracy kierowanych do studentów Akademii Sztuk Pięknych. Biuro regularnie publikuje informacje o różnorodnych kursach, projektach, programach edukacyjnych. Biuro zajmuje się też monitoringiem losów absolwentów ASP. W ubiegłych latach Biuro Karier współorganizowało również Targi Pracy dla Uczelni Artystycznych - Start.
Rektor Uczelni powołał Rzecznika ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji, którego zadaniem jest informowanie społeczności Uczelni w zakresie bezpieczeństwa a także procedury antydyskryminacyjnej.
Na Akademii dostępne są konsultacje psychologiczne. Studenci mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego po uprzednim, telefonicznym umówieniu się na konsultację.