Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z pomocy Uczelnianego Biura ds. Osób Niepełnosprawnych PŁ oraz w ramach jednostek wydziałowych Wydziałowego Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych. BInstytucje te analizują potrzeby indywidualne każdego studenta zgłaszającego się o wsparcie. Studenci z niepełnosprawnościami mogą korzystać z Indywidualnej Organizacji Studiów oraz pozostałych form wsparcia na przykład z pomocy asystenta osobistego, tłumaczy języka migowego, odpowiednio dopasowanego sprzętu czy dedykowanych stypendiów. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://p.lodz.pl/deklaracja_dostepnosci_cyfrowej/.
Współpraca z ośrodkami zagranicznymi realizowana jest w ramach programu Erasmus+. Za koordynowanie wyjazdów w ramach programu Erasmus+ w uczelni odpowiedzialny jest Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej.
Studenci są wspierani w działalności naukowej poprzez zrzeszanie się w kołach naukowych, udziałach w projektach i licznych konkursach. Uczelnia zapewnia niezbędne wsparcie merytoryczne za pomocą opiekunów naukowych oraz licznych projektów mentoringowych dzięki, którym studenci swoje autorskie projekty mogą realizować oraz wdrażać. Studenci mają dostęp do korzystania z pracowni i laboratoriów poza zajęciami
Studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych w Akademickim Związku Sportowym.
Biuro Karier wspiera indywidualnie studentów w rozwijaniu ich zainteresowań, organizuje liczne szkolenia z kompetencji miękkich na przykład pisanie CV, przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych czy badania predyspozycji zawodowych. Biuro Karier prowadzi programy mentoringowe oraz analizę losów zawodowych absolwentów poprzez rozsyłanie kwestionariuszy.
Wsparcie pycholoiczne realizowane jest w ramach Akademickiego Centrum Zaufania. Uczelnia oferuje pomoc psychologiczną, doradcy karier oraz konsultanta ds. uzależnień.