Studenci uczelni mogą korzystać ze wsparcia Biura ds. osób z niepełnosprawnością. Uczelnia umożliwia bezpłatne skorzystanie z pomocy asystenta w wykonywaniu czynności, których student/ka z niepełnosprawnością nie jest w stanie wykonać samodzielnie podczas zajęć dydaktycznych w ramach toku studiów np. pomoc w poruszaniu się, przy dokonywaniu formalności, czy przy sporządzaniu notatek lub inny rodzaj wsparcia zgłoszony przez studenta z niepełnosprawnością. Ponadto niesłyszący i niedosłyszący studenci i doktoranci AWF mogą liczyć na bezpłatną pomoc tłumaczy języka migowego. Studenci z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o Indywidualną Organizację Studiów oraz stypendium dla osób niepełnosprawnych. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://awf.katowice.pl/deklaracja-dostepnosci.
Proces umiędzynarodowienia realizowany jest głównie poprzez zaangażowanie w projekt ERASMUS+. Studenci ponadto mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć do wyboru w języku angielskim. Studenci mogą liczycć na wsparcie koordynatora uczelnianego programu ERASMUS+.
Studenci mają możliwość aktywnego uczestnictwa w pracach kół naukowych czy realizując pierwsze projekty badawcze pod opieką opiekuna naukowego.
Studenci swoje pasje sportowe mogą rozwijać w ramach działalności Klubu Uczelnianego AZS.
Działające na Uczelni Akademickie Biuro Karier wspiera studentów w zakresie przygotowania w wejściu na rynek pracy. W ramach swoich działań ABK prowadzi m.in. doradztwo zawodowe, szkolenia i warsztaty, studia podyplomowe oraz kursy. Dodatkowo ABK tworzy poradniki np. jak napisać CV czy list motywacyjny, które są dostępne na witrynie internetowej.
Uczelnia oferuje wsparcie psychologiczne, a także powołała Pełnomocnika Rektora ds. wsparcia psychologicznego. Aby skorzystać z wsparcia psychologicznego należy przesłać swoje zgłoszenie mailowo na podany na stronie uczelni adres mailowy.