Za aspekty organizacujne wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami odpowiada Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnoscią. Jednostka zapewnia m.in. kursy orientacji przestrzennej oraz transport na Uczelnię osobom z trudnościami w poruszaniu się czy pomoc asystentów. Formy wsparcia organizacyjnego sa dostosowywane do indywodualnych potrzeb studentów. Uczelnia eferuje wsparcie materialne w postaci stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych. Studenci moga rowniez ubiegać sie o indywoidualizacje procesu uczenia się. Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością realizuje szereg działań majacych na celu dostosowanie materiłów dydaktycznych dla studentów w zalezności od rodzaju ich niepełnosprawności, oferuje również rozwiązania technologiczne ułatwiające realizację programu studiów. Informacje dotyczące dostosowania budynku uczelni dostępne sa na stronie internetowej Uczeln pod adresem: https://www.kul.pl/bariery-architektoniczne,18816.html.
Mobilność studencka realizowana jest w ramach programu ERASMUS+. Możliwa jest wyjazdu na część zajęć lub praktyk studenckich. Dodatkowo studenci mogą przystąpić do międzynarodowych egzaminów językowych w akredytowanych centrach egzaminacyjnych działających w Studium Języków Obcych. Sekcja Obsługi Kandydatów i Studentów obsługuje studentów w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.
Uczelnia zapewnia merytoryczne, materialne i organizacyjne wsparcie w aspekcie studenckiej działalności naukowej. Studenci mają możliwość brania udziału w konferencjach naukowych, sympozjach i innych wydarzeniach organizowanych w uczelniach wyższych. Zainteresowani studenci mogą liczyć na wsparcie materialne w kontekście udziału w konferencjach naukowych, publikacjach oraz konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, oprócz realizacji zajęć́ wychowania fizycznego, prowadzi sekcje sportowe.
na Uczelni funkcjonuje Biuro Karier KUL, które poprzez doradztwo zawodowe oraz organizację dodatkowych praktyk zawodowych i specjalistycznych warsztatów pomaga studentom wzaplanowaniu odpowiedniej ścieżki zawodowej.
Wsparcie psychologiczne realizowane jest w ramachprojektu „KUL – uczelnia bez barier” przez Duszpasterstwo Akademickie. Konsultacje psychologiczne są darmowe, realizowane w formie stacjonarnej oraz zdalnej, po wczesniejszym umówieniu się. Studenci mogą również skorzystać z punktu konsultacyjnego naturalnego planowania rodziny.