W Uniwersytecie Łódzkim powołane zostało Akademickie Centrum Wsparcia (ACW) Uniwersytetu Łódzkiego oferujące wsparcie studentom w zakresie wy- równywania szans, rozwiązywania trudności edukacyjnych, psychoedukacji, przeciwdziałania uzależnieniom oraz udzielające pomocy w kryzysie. W ramach działalności ACW, studenci mogą skorzystać z oferty coachingu indywidualne- go i grupowego, a także szkoleń i warsztatów mających na celu poszerzenie wiedzy studentów na temat strategii uczenia się, zarządzania czasem, efektyw- nych technik zapamiętywania, metod usprawniających komunikację, twórcze- go myślenia, pracy w zespole, autoprezentacji czy też komunikacji bez barier. Wsparcie specjalistyczne oferowane przez jednostkę obejmuje możliwość sko- rzystania z pomocy logopedy, psychologa czy też tłumacza języka migowego. Dla studentów dostępne jest także wsparcie prawne i socjalno-bytowe.
Studenci UŁ mogą wyjeżdżać na różnego rodzaju programy: wymiany studenc- kie, praktyki, kursy językowe, szkoły letnie lub konferencje. Na większość możesz wyjechać w trakcie roku akademickiego (m.n.. na jeden semestr), a niektóre są dopasowane pod wakacyjne miesiące (np. szkoły letnie). Wsparcie organizacyjne w zakresie wyjazdów zapewnia Biuro Współpracy z Zagranicą.
W Uczelni działa Zespół ds. Rozwoju Działalności Naukowo-Badawczej Studentów i Doktorantów i Wsparcia Organizacji Studenckich. Do jego za- dań należą m.in. budowa społeczności „młodych naukowców” w oparciu o warsztaty online z zakresy pisania artykułów naukowych i prowadzenia badań z różnych dyscyplin naukowych, czy też prowadzenie zintegrowanej bazy organizacji studenckich i kół naukowych. Ponadto, na Uczelni działa program mentoringowy dla zdolnych studentów.
Studenci uprawiający sport podejmujący kształcenie na Uniwersytecie Łódzkim skorzystać mogą z programu dwutorowej kariery dla sportowców. Jego zadaniem jest zapewnienie większej elastyczności w układaniu grafi- ku zajęć w taki sposób, aby umożliwić zarówno rozwój w dziedzinie zgodnej z wybranym kierunkiem studiów, jak również w określonej dyscyplinie spor- towej. Osoby te mają prawo do indywidulanej organizacji studiów i urlopu, mogą również skorzystać z nieodpłatnego (lub w części refundowanego) za- kwaterowania w domach studenckich.
Akademia Przedsiębiorczości to inicjatywa Uniwersytetu Łódzkiego skiero- wana do wszystkich studentów i studentek. Zadaniem Akademii jest inspirowanie do podjęcia aktywności i wytworzenie pozytywnych emocji wokół przedsiębior- czości. Kurs składa się z 6 modułów do samodzielnej pracy. W każdym module znajdują się wprowadzenia teoretyczne, komentarze ekspertów oraz wywiady z przedstawicielami świata biznesu.
W Uniwersytecie Łódzkim powołane zostało Akademickie Centrum Wspar- cia (ACW) Uniwersytetu Łódzkiego oferujące wsparcie studentom w zakresie wyrównywania szans, rozwiązywania trudności edukacyjnych, psy- choedukacji, przeciwdziałania uzależnieniom oraz udzielające pomocy w kryzysie. W ramach działalności ACW studenci mogą skorzystać z oferty coachingu indywidualnego i grupowego, szkoleń i warsztatów mających na celu poszerzenie wiedzy studentów na temat strategii uczenia się, zarządza- nia czasem, efektywnych technik zapamiętywania, metod usprawniających komunikację, twórczego myślenia, pracy w zespole, autoprezentacji czy też komunikacji bez barier. Wsparcie specjalistyczne oferowane przez jednost- kę obejmuje możliwość skorzystania z pomocy logopedy, psychologa czy też tłumacza języka migowego. Dla studentów dostępne jest także wsparcie prawne i socjalno-bytowe.
W Uniwersytecie Łódzkim powołane zostało Akademickie Centrum Wspar- cia (ACW) Uniwersytetu Łódzkiego oferujące wsparcie studentom w zakresie wyrównywania szans, rozwiązywania trudności edukacyjnych, psychoeduka- cji, przeciwdziałania uzależnieniom oraz udzielające pomocy w kryzysie. W ra- mach działalności ACW studenci mogą skorzystać z oferty coachingu indywi- dualnego i grupowego, szkoleń i warsztatów mających na celu poszerzenie wiedzy studentów na temat strategii uczenia się, zarządzania czasem, efektyw- nych technik zapamiętywania, metod usprawniających komunikację, twórczego myślenia, pracy w zespole, autoprezentacji czy też komunikacji bez barier. Wsparcie specjalistyczne oferowane przez jednostkę obejmuje możliwość skorzystania z pomocy logopedy, psychologa czy też tłumacza języka migowego. Dla studentów dostępne jest także wsparcie prawne i socjalno-bytowe.