Za wsparcie studentów z niepełnosprawnościami odpowiada wyznaczony Pełnomocnik Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Brak jednak szczegółowych danych o dedykowanych formach wsparcia. W regulaminie studiów występuje instytucja indywidualnej organizacji zajęć. Można również wystąpić o stupendium specjalne. Zgodnie z daymi Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uczelni ograniczona jest dostepność infrastruktury dydkatycznej do potrzeb osób z niepełnosprawnosciami.
Organizacją wyjazdów i przyjazdów zagranicznych studentów zajmuje zespół ds. umiędzynarodowienia. Mobilności wyjazdowe i przyjazdowe, studentów w zakresie programu Erasmus+ są koordynowane przez Uczelnianą Koordynatorkę Programu Erasmus+. Do Jej bieżących zadań należy kompleksowa pomoc w korzystaniu z programu Erasmus+ i szerzenia możliwości odbywania praktyk zagranicznych oraz podejmowanie działań promujących współpracę międzynarodową.
W Uczelni funkcjonują koła naukowe, które otrzymują wsparcie od swoich opiekunów w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, w pozyskiwaniu funduszy na realizację swoich działań. Członkowie kół naukowych posiadają dostęp do infrastruktury Uczelni w celu prowadzenia swojej działalności.
W ramach Uczelni działa Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego.
Uczelnia zapewnia przez Akademickie Centrum Karier wsparcie studentów w postaci doradztwa zawodowego, diagnozowania kompetencji kluczowych, przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Dodatkowo udostępnia oferty pracy, informacje o praktykach, kursach i szkoleniach. Centrum organizuje we współpracy z gdańskimi szkołami wyższymi Akademickie Targi Pracy Trójmiasto, które pozwalają studentom zapoznać się z oczekiwaniami przyszłych pracodawców oraz przygotować się do wejścia na rynek pracy.
Uczelnia oferuje pomoc psychologiczna w formie 1-5 darmowych spotkań w wyznaczonych terminach. Konsultacje odbywaja sie stacjonarnie.