Za opieke nad studentami odpowiada Pełnomocnik Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Studenci moga liczuyc na dedykowane wsparcie tj.: asystenci z ramienia pracowników uczelni, specjalistyczna pomoc w wejściu na rynek pracy - w tym szkolenia, kursy czy doradztwo zawodowe. Studenci mogą liczyć na dos.tosowanie warunków studiowania oraz pomoc wydelegowanych pracowników ze strony uczelni, którzy mają za zadanie wspierać ich we wszystkich kwestiach związanych ze studiowaniem. Oferuje im się pełne dostosowanie weryfikacji efektów uczenia się do ich potrzeb. Studenci moga ubiegac sie równiez o stypendium dla osób niepełnosprawnych. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://pg.edu.pl/deklaracja-dostepnosci
Mobilność międzynarodowa realizowana jest w ramach programów ERASMUS+, CEEPUS oraz umów dwustronnych z uczelniami. Prowadzone są również zajęcia w jezykach obcych. Za nadzór wsparcia procesu umiędzynarodowienia odpowiada na uczelni powołana przez Rektora Komisja ds. Umiędzynarodowienia.
Uczelnia wspiera studentów w przygotowaniu do podjęcia działalności naukowej oraz w trakcie jej trwania. Kadra akademicka jest dostępna, a także przejawia aktywność w zakresie pomocy studentom w ramach studenckiego ruchu naukowego. Włącza się studentów do badań naukowych prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Infrastruktura uczelni stanowi istotne wsparcie dla studentów.
Studenci rozwijają działalność sportową w sekcjach sportowych Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Gdańskiej w ramach Centrum Sportu Akademickiego PG.
Biuro Karier i Absolwentów wspiera studentów w rozwoju ich przedsiębiorczości w zakresie wykraczającym poza program studiów. Pomaga w znalezieniu miejsca odbywania praktyk, staży czy znalezienia pracy, a także przejścia procesu rekrutacyjnego oraz planowania kariery zawodowej.
Politechnika posiada procedury reagowania w przypadku wykrycia przejawów dyskryminacji. Posiada również Rzecznika praw i wartości akademickich, który zajmuje się rozpatrywaniem wszelkich zgłoszonych do niego przejawów nierównego traktowania członków społeczności akademickiej.
Z pomocy psychologa i psychoterapeuty w ramach usług Centrum Pomocy Psychologicznej może skorzystać bezpłatnie każdy student i doktorant Politechniki Gdańskiej. Konsultacje są dostępne po wcześniejszym umówieniu się. Uczelnia informuje również o dedykowanych formach wsparcia realizowanych przez instytucje publiczne w regionie - w tym całodobowa pomoc psychologiczną.