Wsparcie organizacyjne realizuje pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych. Studenci z niepełnosprawnościami mogą skorzystac z wsparcia w postaci pomocy tłumacza języka migowego czy asystenta, w którego zakresie obowiązków mieści się wsparcie bieżące w procesie studiowania oraz pomoc w przystosowywaniu materiałów dydaktycznych do potrzeb indywidualnych studenta z niepełnosprawnością. Uczelnia oferuje również pomoc w zakresie transportu na terenie Wrocławia oraz możliwość parkowania na terenie Uczelni. W regulaminie studiów występuje instytucja indywidualnej organizacji zajęć. Można również wystąpić o stupendium dla osób niepełnosprawnych. Brak danych o dostosowaniu infrastruktury.
Strategia internacjonalizacji realizowana jest przez Centrum Wymiany Międzynarodowej. W ramach działań skierowanych do studentów moga oni skorzystać z wymian w ramach programu Erasmus+, kursów językowych czy wykładów studyjnych. Uczelnia współpracuje z Fundacją Ukraina i w ramach tej współpracy oferuje studentom nieodpłatne konsultacje dotyczące legalizacji pobytu, pracy, wsparcie psychologa oraz zajęcia językowe.
Działalaność naukowa na Uczelni realizowana jest poprzez zaangażowanie w ramach Studenckich Kół Naukowych (SKN). Dla studentów dedykowana jest seria wydawnicza Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Debiuty Studenckie”
Swoje pasje sportowe studenci mogą rozwijać w ramach 9 sekcji sportowych.
Kompetencje z zakresu przedsiębiorczości studenci mogą rozwijać w ramach działalaności Biura Karier. Ponadto Uczelnia realizuje różne inicjatywy jak np.: Kuźnia Kompetencji, gdzie studenci uczestniczyli w wielu szkoleniach umożliwiających zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.
W ramach działań zapobiegawczych nadużyciom na uczelni realizowano m.in szkolenia czy akcje tj. kampania społeczna "16 Dni Akcji Przeciw Przemocy", w ramach której przez ponad 2 tygodnie Uczelnia wraz z partnerami akcji poruszała tematy przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Wdrożono ankietę, w której studenci mogą na bieżąco zgłaszać nieprawidłowości w realizowanych przez prowadzących zajęciach lub w zachowaniach prowadzących - kolejno sprawa jest przekazywana do Rzecznika Praw Studenta oraz Menedżera właściwego kierunku.
Wsparcie psychologiczne realizowane jest przez zatrudnionych psychologów. Konsultacje są darmowe, dostępne po wcześniejszym umówieniu się mailowo.