Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

✅ Wsparcie studentów z niepełnosprawnością

Za wsparcie studentów z niepełnosprawnosciami odpowiada Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością. Studenci mogą skorzystać z pomocy asystenta czy wypożyczenia sprzetu wspierajacego realizacje procesu dydatycznego. W regulaminie studiów występuje instytucja indywidualnej organizacji zajęć - studenci moga liczyc na dostosowanie form i czasu egzaminów do indywidualnych potrzeb. Można również wystąpić o stupendium dla osób niepełnosprawnych. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://awf.wroc.pl/deklaracja-dostepnosci/.

✅ Wsparcie studentów w zakresie mobilności

Organizacją wyjazdów i przyjazdów zagranicznych studentów Pełnomocnik ds. Programu Erasmus, który ściśle współpracuje z biurem Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - organizacyjnie i administracyjnie odpowiedzialnym za realizację projektów w ramach Programu Erasmus.

✅ Wsparcie studentów w działalności naukowej

Uczelnia stwarza przestrzeń do realizacji działalaności naukowej. W ramach uczelni działają 33 koła naukowe i Studenckie Towarzystwo Naukowe, które corocznie organizuje Wieczór Naukowca, konferencję dla młodych naukowców.

✅ Wsparcie studentów w aktywności sportowej

Na Uczelni działa klub AZS AWF Wrocław, a w jego ramach – szereg sekcji, które utworzono z myślą o studentach zainteresowanych profesjonalnym uprawianiem sportu: akrobatyka, biathlon, ultimate frisbee, gimnastyka, judo, koszykówka, lekkoatletyka, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, pływanie synchroniczne, siatkówka, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis ziemny, tenis stołowy i snowboard.

✅ Wsparcie studentów w zakresie przedsiębiorczości

W zakresie przedsiębiorczości uczelnia wspiera studentów poprzez działalność Biura Karier. Prowadzi ono bazę ofert pracy, praktyk i staży, organizuje spotkania z pracodawcami oraz bezpłatne szkolenia i warsztaty, jak również oferuje zainteresowanym możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji. W ich trakcie studenci mogą się dowiedzieć, jak stworzyć profesjonalne CV i napisać list motywacyjny oraz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Inną jednostką, która przygotowuje studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy, jest Centrum Doskonalenia Kadr, oferujące studia podyplomowe i kursy.

✅ Działania w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji

Władze Uczelni powołały pełnomocnika rektora ds. równego traktowania i ochrony przed dyskryminacją. Do jego zadań należy natychmiastowe reagowanie na doniesienia studentów o zachowaniach dyskryminujących, a także o innych działaniach, które utrudniają lub uniemożliwiają studentom pełne uczestnictwo w życiu akademickim. Powołano ponadto pełnomocnika ds. mobbingu i wdrożono wewnętrzną politykę antymobbingową wraz z zasadami przeciwdziałania mobbingowi.

✅ Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne realizowane jest przez zatrudnionego psychologa. Studenci moga skorzystać z konsultacji po wczesniejszej rejestracji. Uczelnia informauje również o innych opcjach wsparcia realizowanych przez instytucje publiczne w regionie.