Studenci ze szczególnymi potrzebami są wspierani na Uczelni przez dział dostępności i wsparcia osób z niepełnosprawnościami, który oferuje pomoc w sferze materialnej, dydaktycznej, organizacyjnej czy socjalno-bytowej. Za proces wsparcia odpowiedzialny jest również pełnomocnik rektora ds. osób z niepełnosprawnościami, który współpracuje z koordynatorem ds. dostępności cyfrowej oraz koordynatorem ds. dostępności architektonicznej. W regulaminie studiów występuje instytucja indywidualnej organizacji zajęć. Można również wystąpić o stupendium dla osób niepełnosprawnych. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://dostepnosc.pwr.edu.pl/dostepnosc-architektoniczna/deklaracje-dostepnosci-budynkow/budynki-a/a1.
Uczelnia realizuje proces umiędzynarodowienia poprzez: możliwości realizacji studiów w języku angielskim, realizacje praktyk zawodowych w korporacjach międzynarodowych, udział studentów w programie Erasmus+, przyjmowanie nauczycieli akademickich z zagranicy, prowadzenie obowiązkowych zajęć z języka obcego. Na uczelni działa również organizacja studencka Erasmus Student Network.
Na Uczelni rozwój naukowy możliwy jest dzięki działalności studenckich kół naukowych. Członkowie kół otrzymują odpowiednie wsparcie merytoryczne oraz finansowe, zarówno w Uczelni, jak i poza nią, uzyskując granty i dofinansowania m.in. z ministerstwa.
za rozwijanie aktywności sportowej na uczelni odpowiadaja organizacje studenckie takie jak Akademickie Stowarzyszenie E-sportowe i Akademicki Klub Sportowy PWr.
Za wsparcie w zakresie rozwijania wsród studentów kompetencji przedsiębiorczych odpowiada Biuro Karier. Oferuja oni kury i szkolenia a także pomagają w organizacji praktyk czy staży.
W Uczelni został powołany zespół ds. polityki równościowej Uczelni, któremu przewodniczy pełnomocniczka rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Dostępna jest także strona internetowa „Równa PWr”, gdzie można znaleźć zamieszczone komunikaty związane z procedurami zgłaszania i reagowania na zaistniałe przypadki dyskryminacji, mobbingu.
Uczelnia profesjonalną pomoc psychologiczną w ramach Poradni Psychologicznej i w Centrum Konsultacji Psychologicznych. Z konsultacji można skorzystać po wcześniejszej rejestracji. Uczelnia propaguje równiez inne formy wsparcia realizowane przez instytucje publiczne w regionie.