Za organizacyjne wsparcie odpowiada Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, a także Pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych. Funkcjonuje też Komisja ds. Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, którą stanowią m.in. pełnomocnicy dziekanów na wszystkich wydziałach oraz przedstawiciele samorządu studentów i doktorantów. Dla studentów z niepełnosprawnościami dostępne są bezpłatne konsultacje ze specjalistami (prawnik, psycholog, lekarz medycyny pracy) oraz doradcą zawodowym. W ramach regulaminu studiów zapewnia sie możliwość indywidualizacji procesu ksztalcenia. Studenci mogą rownież wnioskować o wsparcie finansowe w postaci stypendiów dla niepełnosprawnych. Zgodnie z danymi Polskiej Komisji Akredytacyjnej budynki dydaktyczne pozbawione są barier architektonicznych. Na potrzeby studentów z niepełnosprawnością wprowadzono: rampy, platformy schodowe, windy dla osób z niepełnosprawnościami we wszystkich budynkach Uczelni, w tym w budynku Biblioteki Głównej i Rektoratu, stanowisko komputerowe dla osób słabo widzących i niedowidzących na terenie biblioteki, dyktafony i przenośne pętle indukcyjne w Biurze Osób Niepełnosprawnych, system oznakowania schodów wewnętrznych klatek schodowych w ciągach komunikacyjnych i drogach ewakuacyjnych (taśmy antypoślizgowe), tabliczki z numerem pięter (pismo Braille) na poręczach na potrzeby osób z dysfunkcjami wzroku, urządzenia wspomagające osoby niewidome i niedowidzące: klawiatury i drukarki brajlowskie, symulatory mowy.
Działania w zakresie umiędzynarodowienia koncentrują się na programie Erasmus+. Wsparcie studentów z zagranicy skupione jest wokół inicjatyw Działu Rozwoju Kadry Naukowej i Współpracy Międzynarodowej i indywidualnym wsparciu takich studentów.
Studenci mają możliwość zaangażowania się w działalność kół naukowych, które zapewniają im możliwość rozwoju i pogłębiania interesujących ich obszarów nauki.
Studencka działalność sportowa skupia się wokół uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego, który pozwala na działalność w wielu sekcjach skupiających się wokół danej dyscypliny sportowej.
Na Uczelni funkcjonuje Akademickie Centrum Kariery (ACK), którego działalność skupia się przede wszystkim na rozpowszechnianiu wśród studentów ofert pracy. ACK zajmuje się również szeroko pojętym doradztwem zawodowym (w tym pomocą w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych) oraz badaniem losów absolwentów. Na szczególną uwagę zasługują liczne projekty, które obejmują m.in. Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy oraz Studenckie Targi Pracy i Praktyk.
Studenci mogą skorzystać z wsparcia psychologicznego w ramach funkcjonujacej na terenie uczelni przychodni medycznej CenterMed Kielce.
Studenci mogą skorzystać z wsparcia psychologicznego w ramach funkcjonujacej na terenie uczelni przychodni medycznej CenterMed Kielce.