Sprawami związanymi z obsługą studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się Zespół ds. Osób z Niepełnosprawnościami (ZON). Student może skorzystac z pomocy asystenta. Realizowane sa również sekcje sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Studenci mogą takze ubiegać się o wsparcie tutora. W regulaminie studiów występuje instytucja indywidualnej organizacji zajęć. Można również wystąpić o stupendium dla osób niepełnosprawnych. Deklaracja dostępności ze szczegółami dotyczącymi dostosowania budynków uczelni: https://ue.poznan.pl/deklaracja-dostepnosci/
Studenci mogą uczestniczyć w wymianie międzynarodowej w formie wyjazdów studyjnych oraz praktyk w ramach programu ERASMUS+. Uczelnia posiada również bogaty katalog lektoratów. Studenci są zaangażowani w pomoc i asymilację studentów przyjeżdzających do Polski. Podejmują te działania razem z Działem Współpracy z Zagranicą oraz działając w organizacjach studenckich takich jak AIESEC i ISN.
Jednostka zapewnia odpowiednie warunki do rozwoju działalności nukowej w formie kół naukowych.
Studenci mogą udzielać się w sekcjach sportowych, mają zapewniony rozwój przez profesjonalną kadrę trenerską. Mogą brać udział w zajęciach ogólnouczelnianych oraz imprezach organizowanych.
Biuro Karier to pomoc dla studentów i absolwentów w odnalezieniu się na rynku pracy, pomoc w uporządkowaniu działań dotyczących kariery zawodowej oraz pomoc w dokonywaniu ewentualnych zmian na ścieżce zawodowej. Biuro Karier zamieszcza na stronie Uczelni oferty pracy i praktyk pozyskiwane od pracodawców. Zadaniem Biura jest również prowadzenie konsultacji i szkoleń dla studentów i absolwentów. Inicjatywą Biura są także Targi pracy JOB SPOT.
W ramach wsparcia psychologicznego uczelnia udostepnia dane o wsparciu lokalnych instytucji publicznych.
W ramach wsparcia psychologicznego uczelnia udostepnia dane o wsparciu lokalnych instytucji publicznych.