W Uczelni powołane zostało Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami, które koordynuje i kreuje ofertę pomocy skierowaną do osób z chorobami prze- wlekłymi, w spektrum autyzmu, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, g/Głuchym, czy też osobom z doświadczeniem kryzysu psychicznego. BON odpowiada za szeroko pojęte wyrównywanie szans osób z niepełno- sprawnościami; monitorowanie i weryfikację uczelnianych procedur w za- kresie ich zgodności z aktami prawnymi regulującymi prawa i obowiązki osób z niepełnosprawnościami; określanie, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone, aby usunąć bariery infrastrukturalne i architektoniczne oraz tworzyć przestrzenie zaadaptowane do potrzeb osób z niepełnospraw- nością; prowadzenie działań edukacyjnych mających na celu zwiększenie świadomości członków społeczności akademickiej względem potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz udzielanie wsparcia nauczycielom w pracy ze studentami z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Warszawski oferuje stu- dentom z niepełnosprawnościami wsparcie w zakresie organizacji dostoso- wań warunków prowadzenia zajęć oraz przeprowadzania egzaminów i zali- czeń, a także wsparcie technologiczne opierające się na ułatwieniu dostępu do specjalistycznego sprzętu i oprogramowania oraz adaptacji materiałów dydaktycznych.
Uniwersytet Warszawski oferuje studentom wsparcie organizacyjne, infor- macyjne oraz merytoryczne w zakresie rekrutacji oraz dopełniania procedur wyjazdowych w ramach programu ERASMUS+; wyjazdów na zagraniczne studia częściowe w ramach podpisanych przez Uczelnię umów bilateral- nych, a także wyjazdów organizowanych w ramach stypendiów, w tym sty- pendiów rządowych. Na stronie Uczelni zamieszczona została wyszukiwarka ofert wyjazdowych dla zainteresowanych, którzy chcą skorzystać z progra- mów obsługiwanych przez uniwersyteckie biura: Współpracy z Zagranicą, Wspomagania Rozwoju i Obsługi Badań.
W Uniwersytecie Warszawskim funkcjonuje Studencki Ruch Naukowy zrze- szający koła o charakterze naukowym i artystycznym. Każde koło posiada swojego opiekuna, który udziela członkom wsparcia merytorycznego, a tak- że prezesa powoływanego z grona studentów zrzeszonych w Kole. Koła mogą wnioskować o dotację na prowadzone przez siebie działania i projekty.
Studenci chętni rozwijać umiejętności sportowe mogą przystąpić do jed- nej z 30 sekcji Akademickiego Związku Sportowego UW oraz brać udział w zawodach na szczeblu krajowym i zagranicznym. Poza godzinami zajęć dydaktycznych, studenci mogą ponadto korzystać z infrastruktury Centrum Sportu i Rekreacji (CSiR), w tym z basenu sportowego, basenu do nauki pły- wania, boisk do gier zespołowych oraz ścianki wspinaczkowej.
Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego jest jednostką wspierającą osoby studiujące w zakresie rozwijania umiejętności związanych z przedsiębiorczością, kompetencji zawodowych oraz nawiązywania kontaktów z poten- cjalnymi pracodawcami. Wsparcie studentów w zakresie rozwijania umie- jętności związanych z przedsiębiorczością realizowane jest na UW na kilku poziomach: 1. Poprzez organizację spotkań z pracodawcami oraz warszta- tów rozwijających kluczowe na współczesnym rynku pracy umiejętności. 2. Poprzez działalność Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego zapewniają- cego wsparcie informacyjne, organizacyjne i materialne dla osób zaintere- sowanych rozwojem własnych pomysłów, strategii i produktów. 3. Poprzez organizację przedmiotu Klinika Kariery, realizowanego w ramach projektu „Program zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszaw- skiego”, gdzie studenci UW rozwijają umiejętności związane z pracą w ze- społach projektowych.
W ramach Uniwersytetu Warszawskiego działa Centrum Pomocy Psycholo- gicznej UW, które świadczy usługi o charakterze poradnictwa dla studentów znajdujących się w kryzysie psychicznym. Studenci UW mogą skorzystać także z konsultacji u psychiatry, w celu ustalenia zakresu wsparcia, jakiego potrzebuje student.
W ramach Uniwersytetu Warszawskiego działa Centrum Pomocy Psycholo- gicznej UW, które świadczy usługi o charakterze poradnictwa dla studentów znajdujących się w kryzysie psychicznym. Studenci UW mogą skorzystać także z konsultacji u psychiatry, w celu ustalenia zakresu wsparcia, jakiego potrzebuje student.