Studenci mają możliwość realizacji indywidualnych ścieżek kształcenia co umożliwia lepsze dostosowanie procesu kształcenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Warszawska Uczelnia Medyczna realizuje projekt "Warszawska Uczelnia Medyczna to uczelnia równych szans" mając na względzie wyrównywanie szans studentów z niepełnosprawnościami w procesie kształcenia. W Uczelni funkcjonuje również Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON).
Studenci Uczelni mają możliwość realizacji części programu kształcenia w ramach programu Erasmus+. Na stronie internetowej uczelnia udostępnia informację o ofercie mobilności zagranicznej dla studentów.
W Uczelni działają koła naukowe, między innymi Studenckie Koło Naukowego Dietetyków, w ramach których studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz pogłębiać wiedzę pod okiem nauczycieli akademickich.
Studenci zaangażowani w uprawianie sportu wyczynowego mogą ubiegać się o odbywanie studiów w trybie indywidualnej organizacji.
Na Uczelni działa Biuro Karier oferujące studentom możliwość uczestnictwa w szkoleniach doskonalących umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i prowadzące działania z zakresu doradztwa zawodowego.
Zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa studentom uczelnia realizuje poprzez organizację szkolenia poświęconego bezpieczeństwu i higienie pracy. Ponadto w Warszawskiej Uczelni Medycznej wprowadzono regulamin określający zasady postępowania w sytuacjach przemocowych. W Uczelni została również powołana funkcja rzecznika ds. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, do którego zadań należy koordynowanie zadań z zakresu bezpieczeństwa studentów.