Regulamin przewiduje możliwość ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych. W Uczelni powołano funkcję Rzecznika ds. osób niepełnosprawnych. Odpowiada on za projektowane działań włączających oraz mających na celu wyrównywanie szans i przeciwdziałanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.
Studenci Uczelni mają możliwość realizacji części programu kształcenia w ramach programu Erasmus+. Na stronie internetowej uczelnia udostępnia informację o ofercie mobilności zagranicznej dla studentów. W Uczelni funkcjonuje również specjalista ds. Programu Erasmus, który zapewnia studentom wsparcie w zakresie organizacji wyjazdu i dopełnienia procedur.
Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz pogłębiać wiedzę dzięki uczestnictwu w spotkaniach kół naukowych, których opiekunami są nauczyciele akademiccy zatrudnieni w jednostce.
W Uczelni odbywał się projekt „Akademia Sztuki w Szczecinie PROJEKT KARIERA", którego celem było udostępnienie studentom takiego wyboru zajęć, które zwiększać będą ich kompetencje, a zarazem atrakcyjność na rynku pracy.
W Uczelni powołano Pełnomocnika ds. równego traktowania, którego zadaniem jest tworzenie działań mających na celu prewencję zachowań przemocowych wśród członków wspólnoty akademickiej.
Studenci mają dostęp do poradnictwa psychologicznego na terenie Uczelni.