Uczelnia wywiązuje się z ustawowego obowiązku zapewnienia wsparcia materialnego dla studentów, umożliwiając im uzyskanie stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomogi. Studenci z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o przyznanie Indywidualnej Organizacji Studiów oraz Indywidualnego Programu Studiów. W Uczelni realizowany jest projekt „Asystent studenta z ASD”, dzięki któremu studenci ze spektrum autyzmu mogą starać się o wsparcie asystenta dydaktycznego. Studenci mogą uczestniczyć w kursach specjalistycznych z zakresu opieki nad osobami z niepełnosprawnością, a także w szkoleniach z zakresu edukacji włączającej, co wpływa na zwiększanie świadomości niepełnosprawności oraz integracji osób z niepełnosprawnością ze środowiskiem akademickim.
Studenci Uczelni mają możliwość realizacji części programu kształcenia w ramach programu Erasmus+. Na stronie internetowej uczelnia udostępnia informację o ofercie mobilności zagranicznej dla studentów.
W Uczelni działa Koło Naukowe „NEMEZIS". Studenci mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach, wykładach i wycieczkach mających na celu wspieranie ich rozwoju naukowego oraz poszerzanie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej ze studiowanym kierunkiem.
W Uczelni działa Biuro Karier, które pośredniczy w komunikacji z potencjalnymi pracodawcami oraz organizuje szkolenia związane ze ścieżką zawodową studentów Uczelni.
W Uczelni powołano Pełnomocnika Rektora ds. Przeciwdziałania dyskryminacji w Wyższej Szkole Kadr Menedżerskich. Informacje o zasadach rozwiązywania konfliktów, reagowania w przypadku zagrożenia, jak również wszelkich form dyskryminacji i przemocy jest przekazywana nowoprzyjętym studentom podczas zajęć wstępnych
W Uczelni został powołany Punkt wsparcia psychologicznego dla studentów i wykładowców.