Uczelnia deklaruje możliwość dostosowania procesu kształcenia do potrzeb studenta z niepełnosprawnościami. Studenci mają również możliwość ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych. W Uczelni powołano funkcję Pełnomocnika Rektora-Komendanta ds. osób niepełnosprawnych, do którego zadań należy rozpoznanie potrzeb i oczekiwań studentów, doktorantów i pracowników z niepełnosprawnością. Studenci mogą skontaktować się z Pełnomocnikiem za pośrednictwem wiadomości e-mail. W Uczelni funkcjonuje również doradca zawodowy dla studentów niepełnosprawnych.
Uczelnia uczestnicy w kilku programach oferowanych przez NATO i Unię Europejską, w tym NATO Defence Education Enhancement Program (DEEP). W ramach programu Erasmus+ odbywa się współpraca z 48 europejskimi uczelniami zagranicznymi (w tym 9 uczelniami „mundurowymi”).
W ramach działalności w kołach naukowych studenci mają możliwość uczestniczenia w konferencjach i sympozjach naukowych oraz autorstwo w pokonferencyjnych publikacjach naukowych.
Studenci Uczelni mogą ubiegać się o stypendium za osiągnięcia sportowe oraz o indywidualną organizację studiów. Ponadto, studenci uczelni korzystać mogą z kompleksu sportowo-rekreacyjnego.
Biuro Karier działające w Uczelni zapewnia studentom ofertę dodatkowych aktywności takich jak szkolenia oraz możliwość skorzystania z pomocy doradcy zawodowego.
W Uczelni została wprowadzona procedura przeciwdziałania dyskryminacji. Studenci dotknięci problemem przemocy i dyskryminacji mogą zgłaszać się do pełnomocnika ds. dyskryminacji oraz pełnomocnika ds. wsparcia psychologicznego, którzy obejmują ich stosownym do sytuacji wsparciem.
Studenci i pracownicy Uczelni mogą skorzystać z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego na terenie Uczelni oraz odnaleźć niezbędne dotyczące go informacje na stronie Uczelni.