Wsparcie studentów z niepełnosprawnością przewidziane jest już na etapie rekrutacji na studia. Regulamin studiów przewiduje wsparcie osób z niepełnosprawnością w formie możliwości ubiegania się o szereg dostosowań w tym indywidualną organizację studiów. Ponadto, studenci z niepełnosprawnością mają możliwość ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych. W Uczelni powołany został pełnomocnik Rektora ds. Osób niepełnosprawnych. Biuro pełnomocnika zajmuje się między innymi opiniowaniem wniosków kierowanych do organów Uczelni dot. osób z niepełnosprawnościami oraz podejmowaniem działań zmierzających do zapewnienia pomocy technicznej lub usług specjalistycznych, podnoszących niezależność studentów niepełnosprawnych lub przewlekle chorych. Ponadto, Uczelnia deklaruje, że stosowane metody kształcenia pozwalają na dostosowanie procesu uczenia się do zróżnicowanych potrzeb grupowych i indywidualnych studentów, w tym potrzeb studentów z niepełnosprawnością.
Studenci Uczelni mają możliwość realizacji części programu kształcenia w ramach programu Erasmus+. Na stronie internetowej uczelnia udostępnia informację o ofercie mobilności zagranicznej dla studentów.
Studenci chętni rozwijać swój warsztat badawczy oraz umiejętności związane z popularyzowaniem wiedzy mogą rozwijać się w ramach kół naukowych działających w Uczelni, w tym Koła Naukowego Młodych Kosmetologów i Dietetyków.
Studenci osiągający wysokie wyniki w rywalizacji sportowej mogą ubiegać się o indywidualną organizację studiów.
W Uczelni działa Akademickie Biuro Karier, odpowiedzialne za projektowanie działań mających na celu zwiększenie atrakcyjności studentów na rynku pracy.
W Uczelni wprowadzono procedury antydyskryminacyjne oraz przeciwdziałania mobbingowi. Ponadto, Uczelnia oferuje studentom bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne w momencie pojawienia się sytuacji problemowej.
Studenci korzystać mogąz opieki psychologicznej na terenie Uczelni, sprawuje ją Centrum Wsparcia i Pomocy Studentom.