Regulamin studiów przewiduje wsparcie osób z niepełnosprawnością. Ponadto, studenci z niepełnosprawnością mają możliwość ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych. W Uczelni powołany został pełnomocnik Rektora ds. Osób niepełnosprawnych. Ponadto, Uczelnia deklaruje, że stosowane metody kształcenia pozwalają na dostosowanie procesu uczenia się do zróżnicowanych potrzeb grupowych i indywidualnych studentów, w tym potrzeb studentów z niepełnosprawnością.
Studenci Uczelni mają możliwość realizacji części programu kształcenia w ramach programu Erasmus+. Uczelnia dysponuje 66 podpisanymi umowami z Uczelniami z 21 krajów. Na stronie internetowej uczelnia udostępnia informację o ofercie mobilności zagranicznej dla studentów.
Na Uczelni działają koła naukowe mające na celu umożliwienie studentom rozwoju naukowego i poszerzanie umiejętności przydatnych w obranym zawodzie. Studenci zrzeszeni w kołach mogą korzystać z pracowni uczelnianych poza godzinami zajęć dydaktycznych.
AZS zrzesza studentów uczelni zainteresowanych możliwością uprawiania sportu w ramach różnorodnych sekcji.
Studenci Uczelni mogą rozwijać swoje umiejętności przydatne w przyszłej drodze zawodowej poprzez udział w wydarzeniach organizowanych przez Uczelniane Centrum Kariery. Centrum Kariery wspiera studentów również poprzez bieżące publikowanie informacji o ofertach pracy.
W Uczelni określona została polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa, która ma chronić studentów i pracowników przed nadużyciami.
Studenci korzystać mogąz opieki psychologicznej na terenie Uczelni.