Studenci z niepełnosprawnością mają możliwość ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych. Stosowane metody kształcenia pozwalają na dostosowanie procesu uczenia się do zróżnicowanych potrzeb grupowych i indywidualnych studentów, w tym potrzeb studentów z niepełnosprawnością.
Studenci Uczelni mają możliwość realizacji części programu kształcenia w ramach programu Erasmus+. Na stronie internetowej uczelnia udostępnia informację o ofercie mobilności zagranicznej dla studentów.
Na Uczelni działają koła naukowe i stowarzyszenia mające na celu umożliwienie studentom rozwoju naukowego. Do ich przykładów zaliczyć można Międzywydziałowe Koło Naukowe Game of Imagination, Koło Naukowe Pracowni Rysunk 26, Koło Naukowe Society for Odds. W ramach kół naukowych wsparcia o charakterze merytorycznym i organizacyjnym udzielają studentom nauczyciele akademiccy pełniący funkcję opiekunów koła.
AZS zrzesza studentów uczelni zainteresowanych możliwością uprawiania sportu w ramach różnorodnych sekcji.
Uczelnia zaprasza do współpracy interesariuszy z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni. Działania te są koordynowane częściowo przez działające w Uczelni Biuro Karier.
W Uczelni funkcjonuje Komisja ds. etyki, Komisja dyscyplinarna ds. studentów oraz Odwoławcza komisja dyscyplinarna ds. studentów. W Uczelni podejmowane są działania mające na celu prewencję zachowań o charakterze przemocowym.
Studentom zapewnione zostało wsparcie psychologiczne we współpracy z jednostkami zewnętrznymi, takimi jak Centrum Medyczne SALUS PRO DOMO, Akademicka Poradnia Psychologiczna Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Instytut Psychologii Procesu w Warszawie.