Stosowane metody kształcenia pozwalają na dostosowanie procesu uczenia się do zróżnicowanych potrzeb grupowych i indywidualnych studentów, w tym potrzeb studentów z niepełnosprawnością. Studenci z niepełnosprawnością mają możliwość realizowania indywidualnych ścieżek w ramach indywidualnej organizacji studiów. Regulaminie Studiów zagwarantowano studentom z niepełnosprawnością możliwość skorzystania z Indywidualnego Harmonogramu Studiów, który oznacza możliwość zrealizowania zajęć w innej kolejności niż przewidziana programem studiów w danym roku akademickim lub możliwość udziału w zajęciach i ich zaliczania według zasad uzgodnionych indywidualnie z egzaminatorem.
Studenci mogą korzystać z oferty wymian zagranicznych w ramach programu ERASMUS+. W Uczelni koordynowaniem wsparcia dla studentów wyjeżdżających zajmuje się Specjalista ds. kontaktów zagranicznych.
Studenci mogą udzielać się w międzywydziałowych kołach naukowych, do których należą: Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Wokalnej Muzyki Dawnej, Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii czy Koło Artystyczno-Naukowe Chóru Kameralnego. Studentom zrzeszonym w kołach naukowych oferowane jest wsparcie merytoryczne nauczycieli akademickich pełniących funkcję opiekunów koła.
Podczas zajęć z wychowania fizycznego studenci mogą realizować szeroką ofertę kursów, w tym basen, trening tenisa bądź techniki relaksacyjne.
W Uczelni funkcjonuje Biuro Karier Uczelni. Studenci mogą skorzystać z programu Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty ICRA, w ramach którego Akademia wspólnie z innymi uczelniami artystycznymi Wrocławia, Akademią Sztuk Pięknych oraz wrocławską Filią krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych realizuje wsparcie studentów w zakresie budowania przyszłej kariery zawodowej poprzez rozwój umiejętności właściwych dla rynku pracy w wybranym artystycznym zawodzie.
W Uczelni określona została polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa, która ma chronić studentów i pracowników przed nadużyciami.
Studenci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Uczelnia zamieszcza informacje dot. możliwości uzyskania wsparcia psychologicznego na stronie internetowej.