Regulamin studiów przewiduje wsparcie osób z niepełnosprawnością poprzez dostosowywanie materiałów dydaktycznych do wybranego formatu cyfrowego, obecność asystenta. Ponadto, osoby z niepełnosprawnością mogą wziąć udział w kursie orientacji w przestrzeni na terenie uczelni i najbliższym jej otoczeniu, korzystać ze wsparcia tłumaczy języka migowego, oraz możliwości wypożyczenia sprzętów ułatwiających studiowanie. Studenci Uczelni mają możliwość realizowania indywidualnych ścieżek kształcenia. Mogą ubiegać się o indywidualną organizację studiów, indywidualny tok studiów, urlop od zajęć. Na rzecz likwidacji barier uniemożliwiających osobom z niepełnosprawnościami efektywne studiowanie działania podejmuje Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością. Stosowane metody kształcenia pozwalają na dostosowanie procesu uczenia się do zróżnicowanych potrzeb grupowych i indywidualnych studentów, w tym potrzeb studentów z niepełnosprawnością.
Studenci mają możliwość uczestniczenia w programach wymiany studentów takich jak ERASMUS+, a także w wyjazdowych szkołach letnie. Ponadto, Uczelnia podpisała bilateralne umowy z dziesięciom uczelniami.
W Uczelni działają liczne koła naukowe oraz ich sekcje. Studenci zrzeszeni w kołach naukowych publikują artykuły naukowe w języku polskim i angielskim a także biorą udział w konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Studenci osiągający wysokie wyniki w rywalizacji sportowej mogą ubiegać się o indywidualną organizację studiów.
Akademickie Biuro Karier wspiera studentów Uczelni w zakresie wchodzenia na rynek pracy. Organizowane są spotkania rekrutacyjne , oraz wykłady, warsztaty oraz szkolenia dotyczące rynku pracy.
W Uczelni wypracowano dobre praktyki mające na celu przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji.
Studentom Uczelni, w tym studentom z niepełnosprawnościami zapewnione zostało wsparcie psychologiczne w formie zdalnych lub stacjonarnych konsultacji.